"It's difficult to admit the obvious"
political world

Manifestacja w obronie Israela a NArodowcy

jan bodakowski|Monday, January 11, 2016

W niedzielę w Warszawie wyznawcy nowych zborów protestanckich zorganizowali manifestację poparcia dla polityki Izraela wobec Palestyny, czyli manifestację poparcia dla zbrodni żydowskich na narodzie palestyńskim. Przeciw takiej manifestacji poparcia dla nazistowskiej izraelskiej polityki zaprotestowali narodowcy.

  W niedzielę w Warszawie wyznawcy nowych zborów protestanckich zorganizowali manifestację poparcia dla polityki Izraela wobec Palestyny, czyli manifestację poparcia dla zbrodni żydowskich na narodzie palestyńskim. Przeciw takiej manifestacji poparcia dla nazistowskiej izraelskiej polityki zaprotestowali narodowcy.   Działacze Narodowego Odrodzenia Polski i inni niezrzeszeni narodowcy przeprowadzili spontaniczną manifestację w obronie praw człowieka na Placu Grzybowskim w Warszawie. Manifestacja nie była planowana i dla wielu przybyłych narodowców, oburzonych jawnym popieraniem rasistowskiej i nazistowskiej polityki Izraela, zaskoczeniem była obecność i innych osób przeciwnych realnemu łamaniu przez protestantów 256 artykułu Kodeksu Karnego.   Narodowcy, by pokojowo zaprotestować przeciw protestanckiemu popieraniu zbrodni Izraela, ustawili się w znacznym oddaleniu od manifestacji protestantów. Odpowiedzialnie nie chciano, by w razie jakieś prowokacji ucierpiały zwiezione do Warszawy przez protestanckich prowodyrów kobiety i dzieci.   Protestancki „Marsz Poparcia dla Izraela” miał na celu zamanifestowanie poparcia dla kraju, który otumaniony rasizmem i nienawiścią etniczną, od kilkudziesięciu lat dokonuje nazistowskich i rasistowskich zbrodni na narodzie palestyńskim (co dokładnie opisują raporty organizacji praw człowieka). Taka haniebna inicjatywa nie dziwi - część protestantów od wielu lat widzi w spieraniu państwa Izrael swój zboczony obowiązek religijny   Organizatorzy tego szokującego zdarzenia, sprzecznego z polskim prawem (zakazującym propagowania nazizmu), zapraszając na ten haniebny marsz pisali:   „Zwracam się do was wszystkich. Wszystkich ludzi dobrej woli. Chrześcijan ze wszystkich kościołów i wspólnot oraz do wszystkich ludzi, którzy są przyjaciółmi Izraela.
Spotkajmy się w Warszawie, 10 stycznia 2016 roku, i przejdźmy razem w pokojowym „Marszu poparcia dla Izraela.” Niech nasze poparcie dla narodu żydowskiego będzie słyszane i widziane. Będziemy również modlić się za Izrael”   Organizatorzy marszu w swoim oświadczeniu stwierdzali, że:   „Wobec trwającej w Izraelu 3 intifady, kiedy zabijani są niewinni ludzie, w tym kobiety i dzieci – stańmy za Izraelem.
Z nową siłą podnosi się antysemityzm w Europie i na świecie, wzmaga się islamski terroryzm.– sprzeciwmy się.
Wobec licznych i niesprawiedliwych rezolucji ONZ skierowanych przeciwko Izraelowi – stańmy za prawdą.
Wobec takich wydarzeń jak spalenie kukły Żyda we Wrocławiu –powiedzmy NIE!
XX wiek przepełniony był skrajnym antysemityzmem, podnosił się narodowy socjalizm i faszyzm, doprowadziło to do zagłady milionów ludzkich istnień, w tym 6 milionów Żydów.
Dzisiaj identyfikujemy się ze słowami premiera Beniamina Netanjahu i podobnie jak on: nie będziemy milczeć!
Pragniemy, żeby z ziemi Polin podniósł się głos poparcia dla Izraela.
Chcemy publicznie pokazać, że jako Polacy i chrześcijanie wspieramy Izrael i sprzeciwiamy się antysemityzmowi.
Zwracam się do wszystkich, którzy wierzą, że obietnica dana Abrahamowi przez Boga, jest niezmiennie aktualna”.   Trasa marszu biegła z „pl. Grzybowskiego do siedziby ambasady Izraela przy ul. Krzywickiego”. Pod ambasadą na protestantów czekały dwie pikiety, jedna Narodowej Wolnej Polski i druga NOP. NOP zdecydowało się na niedemonstrowanie wspólnie z NWP, za co policja zdecydowała się skierować do sądu sprawę przeciw NOP. Zapewne ukarany zostanie też jeden z działaczy NWP, który spalił flagę Izraela.   Uczestnicy pro izraelskiego marszu, by przekonać do swoich racji narodowców, używali rasistowskich argumentów o tym, że Palestyńczyków można zabijać bo to muzułmanie i Arabowie. Na takie postawienie sprawy jeden z narodowców niezwiązany z NOP przypominał protestantom, że dla katolików bliźnim jest każdy cierpiący człowiek niezależnie od swojej rasy i religii i odmienna przynależność rasowa, etniczna czy religijna nie jest usprawiedliwieniem dla zabijania kobiet i dzieci.   Organizatorami marszu byli: „Kościół Chrześcijański „Wieczernik- Wspólnota Namiot Dawida” w Warszawie”, „Organizacje wspierające Marsz: Ruch "Polska dla Jezusa", Fundacja "Polania" Kraków, Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, zbór "Nowe Jeruzalem", Radzyń Podlaski, Kościół Misja "Nowy Początek" w Skarżysku-Kamiennej, Zbór Zielonoświątkowy "Eklezja" w Gdyni, Kościół Chrześcijański "Wieczernik" Kielce”.
Copyright © 2009 www.internationalresearchcenter.org
Strony Internetowe webweave.pl