"It's difficult to admit the obvious"
political world

REKOMPENSATY; DLACZEGO MAMY PLACIC?

Monday, July 20, 2009

Ostatnio próbowałem śledzicćwyniki obrad w Pradze  odnosnie rzekomych  rekompensat  dla narodu Zydowskiego. Zarowno  Zydowskie organizacje,jak też  przedstawiciele Amerykanskiego  Kongresu domagają sie wypłacania rekompensat  za rzekome  mienie zydowskie pozostawione przez wymordowanych, emigrujacych, czy zmarlych  bez spadkobierców  Zydów  w Polsce , czy na Litwie.  Wprawdzie zagadnienie może być skomplitowane, zarówno z punktu widzenia prawnego , jak tez politycznych ykładów, ale takie nie jest dla  roszczących Zydowskich Organizacji.

Dlaczego mamy placic rekompensaty , argumentacja wydaje sie dość prosta. Spóbuje , może trochę chałotycznie zgrupować argumenty   o charakterze historycznym, religijnym , ekonomicznym kulturowym,spolecznym czy nawet  pragmatycznym ,nie omijajac zysku, jakiego doswiadczylismy dzięki domagajacym sie rekompensaty.

Już w samym wyrazie ; rekompensata  mieśći się pojęcie coś za coś.    Za co więc jesteśmy winni?  Historycznie mówiąc Zydzi to naród z 5-tysięczną traducja. Pamiętamy jak byli w Egipcie , najpierw jak niewolnicy , potem dostali się do rządzienia i zostali według tradycji wypedzeni. No wlasnie dlaczego wtedy plemiona slowianskie czy Jadzwingów nie przyszli im  z pomocą i nie ocalili naszych „starszych” braci w wierze z niewoli egipskiej .. Nie przyjechali jako 16-to wieczni Hurarzy nie rozbili  Egipcjan i nie ustanowili  Zydowskich Rządów  w Egipcie. Nie przyjechaliśście wtedy, to teraz płaccie, zają się powtarzac nasi  rzekomo rządajacy.

A potem jak Peersowie, c zy Babilonczycy gdy   najechali ziemi zamieszkale przez 12-scie pokolen Israela i podporzadkowali  tereny nad Jordanem. Dlacego jak były te  rody w niewoli nic ówczesni mieszkancy słowianskich ziem nie zrobili .   To może być nastep powód do rekompensat.

Dalej ,są historyczne slady ,  z e własnie Grecy  handlowali z Jadzwingami  zamieszkalymi nad Baltykiem. Prawdopodobnie ci sami Grecy zajeli „obiecana ziemię” , a handlujacy z nimi  znad Bałtyku ,nic nie zrobili, aby Israelczycy byli uwolnieni spod  greckiego jarzma. Placie więc  za wszych pra-przodków teraz, jak przed tem nie wykonali oni swego zadania. Przecież  pamięć zbiorowa jest historyczna,  a nawet prehistoryczna , zgodnie z naszymi naukowymi badaniami nad ta najnowszą i starożytną historią.

Dla więćej wtajemniczonych ,  zródla historyczne mówią, z  e Cesarstwo Rzymskie sięgało, az po  ziemię Lużycką, tak niedaleko waszych słowianskich siedzib. Ci własnie Rzymianie  znowu zajeli naszą stolicę Jerozolimę , wypedzili Zydów . Niestety i wtedy , was Slowian , z których wywodzą sie Polacy,  to nic wtedy nie obchodziło, więc teraz  zgodnie z wymogami o zbiorowej pamieći zapłaccie przynajmniej część teraz , za szkody  tak dawwno wyrządzone, przedawnie nie liczy się.  

Z historycznego punktu widzenia dalismy wam najwiekszy skarb  jaki kolwiek  i kiedykolwiek mogłby być dany : religię chrzesciajńską,  nie robi roznicy  prawosławną, lub katolicką.  Dzięki niej te dzikie słowianskie plemiona stały sie  czescią europejskiej kultury. Za mało docieniacie ten dar na polu kulturalnym, więc wypada za to przynajmniej teraz w części zapłacić.  

Ten Kondrad Mazowiecki, c zy Wladysław Lokietek co nas zaprosił na polskie ziemie, nie wykonał zadania do końca. Zamiast walczyc z tymi z półwyspu Iberyjskiego, czy Frankami ,  co nas wygnali  i nas tam jako władców umieśić, tylko nas do Siebie zaprosił.  Co gorsze , zrobił to z egoistyczych  pobudek, bo nie miał u siebie ludzi co umieli czytać i pisać, czy wykonywać niespotykane zawody ,jak zarzadzanie pieniedzmi i sciaganie podatków, nauczanie pisania,  prowadzenie dyplomacji, czy innych nauk z alchemią wlącznie.  

Jak wiadomo za nauke trzeba było płaćić wtedy , a  nie zaplacono wystarczająco. Wiec po wiekach ,należy zaleglość wyrownac z procentem. Mimo chodem mozna wspomniec jeszcze króla Kazimierza Wielkiego , co miał Rachelę – tez Zydowkę. Wprawdzie nie tylko jej dał wiano, ja też więcej praw dla wyznawców mMojrzeszowej Religii,  ale za spotkania intymne z opieknymi paniami pieniedzy nigdy nie za dużo. Jest zawsze czas na wyrównanie i teraz można to zrobić.  

Wprawdzie, jako Zydzi  byliśmy i jesteśmy gośćmi na polskiej ziemi, ale zaprosilismy swoich przesladowanych ziomków z innych krajów. Mamy juz własne  dzielnice ,miasta, nawet pewne okrelone cesci Najjasniejszej Rzeczypospolitej, ktore uwazane są przez nas za prawie autonomiczne, ale wasza niezalezność, c zy bytpanstwowy nas zupelnie nie interesuje. Przy nadarząćej się okazji bedziemy pertraktować z najzdzcami  na Nieodleglą Polskę , naleząćą do Polakow , ale nie do żydów.   Przez wieki, wlaśćiwie , nie ochodziła Żydów  niezawislość Polski,  a nawet swiadomie  układali sie z najezdzcami .  

To nic , ze niektorzy polscy władcy nobilitowali wielu wyznawców Mojzesza, ale nie wszystkich. Wydawało się zauważyć   brak równouprawnienia, a za dyskryminację, to tez trzeba wczesniej czy pózniej zapłacić. Teraz jest wlasnie okazja., kiedy przy Okrągłym Stołe Polska stała się wolna, to nic , z edalej tam jesteśmy i rządzimy. A ten rzekomy antysemityzm , prawie , z e wyssany z mlekiem matki. Jakże dawno był on zdaje się popularny.

A przesladowania. Bohdan Chmielnicki ,z e swymi Kozakami nie tylko z walczył z  Armiami ówczesnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ale duzo tez  naszych pobratymców wymordowal. Gdzie wtedy byli Polscy Husarzy, dlaczego tylko uratowali Europę przed zalewem  Islamu, a nas za malo ochraniali. Krzywdy tej  zdaniem Zydów nie da się inaczej naprawic , jak tylko za obecną rekompensatę.  

Jak juz jestesmy przy  ochronie przed przesladowaniem i zabojstwami innych, to aż się prosi wspomnieć Drugą WojnęSwiatową. Wprawdzie, mimo bochaterskiej walki o Niepodleglość  , Niemcy zwycięzyli, ale  Polacy za mało zrobili , aby pod okupacją i niespotykanym niemieckim terrorem  ratowac Zydów. To juz oczywisty argument za rekompensatą.  

Tak z grupsza przedstawiałby sie historyczne argumenty za rekmopensatą. A inne?   Zapewne religijnym argumentem nie do podwazenia ,byłby taki, z  e dzięki religii katolickiej jestesmy „lepszym” narodem , nie takim jak Muzelmanie, czy Hindusi,  a nawet Chinczycy z e swoim Buddą. Takie dobrodziejstwo „ lepszości”  moze być wynagradzane w rózny spośob, ale finasoowy jest najlepszy, bo konkretny.

A racje ekonomiczne, przemawiajace za rekompensatą  sa jeszcze bardziej oczywiste., według naszy Zydowskich sąsiadów. Jest oczywiste,że   w ogólnym mniemaniu ,„goim” nie umieją zarzadzac pieniedzmi, ani ich skutecznie  zarabiać. Stad też   przeważnie  zydowscy bankierzy są do tego ,z powolania. Mimo,  z e obecny kryzys jest po częsci  spowodowany prze z bankierów, ale to nie przeszkadza, aby za „spowodowanie” kryzysu otrzymali wynagrodzienie, nawet  z premią. To samo rozumowanie ma zastosowanie  do ewentualnego otrzymania  rekompensat  , ewntualnie rozlożonych na raty , jak panstwo nie moze teraz zapłaćić , z tym z,e nie można zapomnieć o pózniejszej premii, dla załatwiajacych pożyczke, na dogodnych warunkach.  

Wypada też wspomnieć, przynajmniej pobieżnie, o wkładzie  naszych pobtarymców do polskiej  kultury.  Tylu slawnych Żydów fomulowało,nadawało krztałt  polskiemu dziedzictwu narodowemu, począwszy od kronikarzy, pisarzy, dziennikarzy , nie przywlaszczajac sobie ani Jana z Czarnolasu , ani Adama Mickiewicza. Nie chce wspominać polityk ow , bo jest ich az tylu,  z e nie pora i czas o tym mówc.  

 No własnie , jest niezrozumiałym, dlaczego Ci  obecni politycy mają ,nawet jakies watpliwośći, jesli idzie o wypłacanie rekompensat, to takie oczywiste. Zostały” nasze kamienice”, a wy tylko mieliscie ulice.

Jak wydaje się slusznie powiedział jeden z naszych przedstawicieli w Radzilowie, pan Zandler w czasie radzieckiej okupacji w1940” my was przerzedzimy”.  To nie jest zydowska winą, z  e Polacy u siebie w kraju chcieliby byc niezaleznymi, nie chcieliście siepodporządkowac, ani Rosjanom , ani Niemcom, to przegraliscie wojne militarnie i politycznie,  teraz nam zapłaccie, to wam może politycznie i ekonomicznie pomożemy, ale placcie najpierw, to tak za nic to nie  pomagamy zgodnie z przysłowiem: „za darmo i spiewać boli gardło”.

 W koncu, Polska powinna zrozumieć, z  e walczyć”za wolność naszą i waszą” , jest za bardzo idealistyczne, a teraz pragmatyzm  ma mieć miejsce w polityce, nie tylko amerykanskiej, ale też innej, jak Polskiej czy niemieckiej. Z reszta, jestesmy świadkami,  ze stworzono obecnie atmosferę, gdzie mówi sie o anytysemityzmie bez Żydów, czy tzw badania naukowe  sugerujace zupeknie nowy sposó pisanie niedawnej historii,  zgodnie z powiedzeniem „ Kto  kontroluje terazniejszość, kontroluje przeszlość-G Orwell. Stad też, najpraktyczniej jest stworzyć, nowy „ narrative” o urojonej polskiej winie  udziału w Holocauscie, nie tylko ze strony Israelskiej, ale tez niemieckiej, wtedy łatwiej będzie  podporządkować”niepokornych” Polaków i podporządkować politycznie i ekonomicznie, jak uderzy się ich po kieszeni. Stara Zydowska metoda.
Bo w koncu, Polacy sami nie umieją się rządzić i ktoś inny za nich ma to zrboic. Przypadkowo, jak sie dostają do jakichś wladz w Europejskiej Unii, to trzeba uzywać najrozniejszych argumentów ,łacznie z antysemickimi , aby nie dopuśćic do ich udziału w liczącej sie Instytucji.

Wiecej rzekomych argumentów można znależć w innych wypowiedziach.

A na końcu chce tylko dodać, że to co napisane jest tylko niezrozumiałym dla nas gaworzeniem  powielanym  w sposó mniej lub więcej zawulowanym przez  amerykanskich polityków, czy ich pobratymców. Mozna tylko dodać an koniec, że jak gdzie indziej nie można zbobyć pieniedzy to szuka się najrózniejszych  nawet egzotycznych , zupelnei niewiarogodnych zródeł dochodów dla okreslonych jednostek. CZy nie wystarczy , że przeciętny amertkanski podatnik placi okolo $18-25 tys dolarów na utrzymanie przeciętnego Israelczyka.

 Jest to nic innego ,jak paranoia bez granic stosowana  w domaganiu sie rekompensat od  podatników III-ej Reczypospolitej,  anie zaden pragmatyzm, c zy  cień slusznośći.
Copyright © 2009 www.internationalresearchcenter.org
Strony Internetowe webweave.pl