"It's difficult to admit the obvious"
political world

Puste Ulice Witają Prezydenta Obamę w Warszawie: Prezydent Barak Obama odwiedza przede wszystkim potomków Israelitów

carlos benson|Friday, May 27, 2011

Dzisiejszy piątek-to pierwszy dzień wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Polsce.  Wylatujac z Francji,prezydent przyleciał do Warszawy 20 minut przed czasem.  Okazuje się , ze na Okęciu dłuższą chwilę rozmawiał z kombatantami zaproszonymi na powitanie, nie wiadomo czy był wśród nich admirał  Kołodziejczyk   noszący kiedyś semickie nazwisko Robert Caimer.  O dziwo , gdy  prezydencka  kolumna jechała zamknietą ulicą Żwirki i Wigury, nie było widać wiwatujących Polaków

 

 Jak zwykle, w kolumnie prezydenta .na pustej i wymarłej ulicy Żwirki i Wigury, jechały oprócz prezydenta karetki pogotowia, autobusy  z  ekipami do rozbrajania bomb , jak tez wiele  wozów policyjnych. Obama zatrzymał się przed Pomnikiem Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie oraz przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie oczekiwala na niego  prezydent Warszawy  Haka Grundbaum, na codzien noszaca nazwiska  Gronkiewicz- Walz. Prawdopodobnie  prezydent Obama pomylił  pomniki  i  zamiast zajechać pod pomnik Powstańców Warszawy , „zdążył” tylko dojechać do  Pomnika Bohaterów  Getta, gdzie złożył kwiaty.  Tam też    podszedł  do ministra Zdrojewskiego, to ten uświadomił go o  historii polskich Żydów.  Należy też dodać,  że  oficiajnie powitał go pod pomnikiem Bohaterów Getta rabin Michael Schudrich, z którym  prezydent  dość  długo rozmawiał, jak też  rozmawiał z Władysławem Bartoszewskim  mówiącym często o swoich żydowskich korzeniach .  Od pomnika  Bohaterow  Getta, przed przyjazdem do Pałacu Prezydenckiego,, gdzie oczekiwał prezydent Bronislaw Komorowski  mający pochodzenie semickie, prezydenta USA witały puste ulice Warszawy.  

   Jest rzeczą godną zauważenia , że  prasa w Polsce z okazji wizyty Obamy  krytykuje ogromne środki bezpieczeństwa. Media opisują gigantyczne korki w mieście , bałagan oraz brak dobrej informacji na temat często jedynie hipotetycznie istniejących objazdów.  W porównaniu z  wizytą prezydenta Obamy  w Irlandii i Wlk. Brytanii , gdzie Baracka Obamę i jego małżonkę witały tłumy. Były uściski dłoni, serdeczne okrzyki i przytulanie z Prezydentem . W Warszawie nie ma na to szans , ze względu na niespotykane środki bezpieczeństwa , do tego stopnia ,że  agenda wizyty prezydenta USA nie przewiduje spotkań ze "zwykłymi ludźmi". A tylko z tymi z „narodu wybranego”. Warszawiacy  mieli nie tylko koszmarny piątkowy powrót z pracy ,ale też  i poranny dojazd do pracy, gdyż już wówczas miasto było spraliżowane .

  Wprawdzie  prezydent Obama  zmienił program,bo spod pomnika zamiast do Pałacu wpadł do hotelu, bo chcial przwdopodobnie  zrobić  sobie zdjęcia z Polakami, ale na prózno ich szukal, bo ich tam nie bylo.

 Prezydent Obama , jadąc po  pustym Krakowskim Przedmieściem,  widział  tylko pojedyńczych ludzi .  Gdy przyjechał do Pałacu Prezydenckiego,  powitał go Bronisław Komorowski, sam pochodzenia semickiego  i inni jego    pobratyńci . Ciekawe , że  nawet  Marek Siwiec znajdujący się na liście Żydów mających wpływ na media w Polsce   żałuje, że prezydent USA nie ma kontaktu z tłumem  a tylko z „wybranymi”. Jak wiadomo powszechnie , Barak Obama tylko  wtedy   jest naprawdę sobą- jak to zauważa pan Siwiec.Tak naprawdę odnosi się wrażenie, że Obama przyjechał do miasta , gdzie tylko ludzie semickiego pochodzenia maja z nim kontakt, ale nie są to żadne tlumy,  a tylko przedstawiciele  rządzącej klasy z korzeniami  semickimi.  

Sensacją dnia jest fakt odmowy Lecha Wałęsy ( posądzanego o korzenie semickie:Lejba Kohne) spotkania się z Obamą.  Nie specjalnie wiadomo o co chodzi, ale trudno to zrozumieć.   Można się tylko domyslać, że wizyta nie jest najlepiej przygotowana, bo takie rzeczy powinno załatwiać się wcześniej.  Zadziwiające jest też , że spotkania z Obamą  odmówił także  Aaron Bucholtz  znany jako Leszek Balcerowicz.  Można dodać, że Balcerowicz próbuje się  usprawiedliwić wyjazdem  na spotkanie grupy G-30 do Szwajcarii. Jak przystalo na prezydenta USA znajdującego się we wspomnianym środowisku, gdzie poczuł się, jak u „siebie w domu”, poczynił już  zadziwiające obietnice. Barak Obama  w rozmowie  zapewnił, że w roku 2013 przyjedzie do Warszawy na otwarcie Muzeum Historii Żydów.   Dodał nawet,że nie przyjedzie sam , ale  razem ze swoimi  córkami.     W  trakcie obecnej  wizyty prezydent USA nie odwiedził  Muzeum Powstania Warszawskiego,  mimo że w powstaniu tym poleglo ponad 120 tys. powstańców , a mieszkańców Warszawy ponad 200 tys. Dla wyjaśnienia tragedii  Warszawiaków  można  wspomnieć ,ze   w powstaniu   żydowskiego getta  zginęło tylko około 700   Żydów w Warszawie.  Należy zauważyć, że podczas powitania w Pałacu Prezydenckim rzucał się w oczy brak żony prezydenta USA.  Tymczasem, jeśli chodzi  o  harmonogram prezydenta, to  jest bardzo napięty. Na    prezydencki obiad przeznaczono około dwóch godzin. Głos  tam mają zabrać wszyscy obecni przywódcy z sąsiadujących krajów z Polską. Można mieć nadzieję, że przemawiać będą krótko i będzie można coś zjeść.Po obiedzie prezydent Obama pojechał do swojego hotelu . Tak zakończył się pierwszy dzień wizyty.  Rano w sobotę prezydent spotka się z amerykańskimi  dyplomatami  pracującymi w Warszawie, jak też  z wieloma przedstawicielami  interesu polsko-amerykańskiego.  Wielu z nich są naszymi ‘’starszymi braćmi w wierze’’. Są oni  obecnie zainteresowani  korzyściami , jakie mogą przynieść  inwestycje w wydobycie  ropy i gazu z polskich łupków. Po obiedzie , prezydent USA ma spotkać się  z wybranymi rodzinami , których członkowie zginęli 10-tego kwietnia pod Smoleńskiem. Wiadomo też , że  w amerykańskiej ambasadzie ma spotkać się z  Martą  Kolstein , na codzień nazywaną  Martą Kaczynską , żoną mecenasa Dubienieckiego. Tak wyglądałaby  wizyta prezydenta  Obamy w Polsce. Celowo nie piszę o dyplomatycznej dyskusji  nad obecnością amerykańskich samolotów w Polsce czy aktualnych problemach politycznych związanych z arabską wiosna  lub  wojną w Afganistanie.` Carlos Benson
Copyright © 2009 www.internationalresearchcenter.org
Strony Internetowe webweave.pl